POZOR NA NOVÉ DLUHOPISY= VÍNO, aneb Jirsa opět na scéně

14.10.2019

Jako vždy vám a svým klientům říkám= než někam dáte peníze, tak se podívejte na ÚROK a bezpečnosti. 

V první řadě tedy úrok: úroky nad 8.5% jsou opravdu v krajním případě podezřelé, zde je 9% p.a., což je opravdu extrém. Pokud se budeme bavit o samotném byznys plánu, tak investice do vína může být skutečně lukrativní byznys, nicméně průměrný výnos se pohybuje cca kolem 12% p.a.(ano máte vína, která vydělají 20% p.a. ale také taky vína která jsou na 3% p.a) a to nepočítáme tedy náklady na distribuci apod...tudíž 9% je opravdu relativně nesmysl i z ekonomického hlediska.

V druhé řadě tedy bezpečnost: To bych řekl, že samo o sobě problém speciálně v souvislosti s osobou pana Jirsy.. Ten má za sebou již několik "podvodných emisí dluhopisů a je to opravdu známá "firma"...Tudíž zabezpečení je zde na bodu mrazu, dokud nebude mít vyřešeny emise, které již vydal dříve..

Poslední info, které bych rád k tomuto dodal je fakt, že se mě dost lidí ptá, jak je vůbec možné, že takový člověk stále může vydávat emise a vesele okrádat lidi a proč tedy ČNB nezasáhne. Co se týká orgánů v trestním řízení, tak to bohužel neovlivníme a do toho skutečně nikdo nevidí. Nicméně co se týká ČNB a nějakého zpřísňování, tak je potřeba říct, že dluhopisy/směnky/korporátní zápůjčky apod nejsou špatný finanční nástroj a naopak spousta firem díky dluhopisům úspěšně funguje, expanduje apod... Příklady jsou jak v zahraničí(např. Apple) nebo v ČR (Rohlik.cz, Czechoslovak group, Sazka apod..). Bohužel se však najdou podvodníci, kteří toho využívají.. a s tím nemůžeme nic dělat. Nicméně je potřeba být prostě opatrný a nejlépe se o takové investici pobavit s někým, kdo tomu rozumí.

Emise dluhopisů, za kterými stojí pan Jirsa. ANI JEDNA emise dluhopisů není v pořádku a ani jedna řádně nevyplácí úroky nebo jistiny.

Není jich málo,že?
Není jich málo,že?

Kdo je vlastně pan Jirsa?

Jako spolumajitel a jeden z jednatelů stál u konkursu nepojištěné cestovní kanceláře Kvaizbo. Ta vznikla v roce 2000, o rok později již neměla na zaplacení povinného pojištění a přišla o živnostenské oprávnění a v roce 2002 skončila ve ztrátě 29 mil. Kč. Konkurs byl ukončen v roce 2006 pro nedostatek majetku.

"Jirsa byl obviněn z několika trestných činů, mj. z podvodu. Soud mu nakonec udělil podmíněný trest dva roky na pět let a na čtyři roky zákaz činnosti v oboru," uvádí server KrachyCestovek.cz.

Do oboru cestovního ruchu se Miroslav Jirsa vrátil v roce 2014 se společností Ilton Travel. "Oficiálně ale za Ilton jedná jiný podnikatel, který sídlí na obecním úřadě, přesto firma dostala koncesi na provozování CK a spolupracují s ní největší hráči v branži," popsal "specifikum" společnosti server KrachyCestovek.cz v prosinci 2014. Cestovní kancelář se záhy v září 2014 přejmenovala na Ilton Trading. Vlastníkem byla (a stále je) "britská" společnost Ilton Trade Ltd. Miroslava Jirsy.